Hoge vaas opmaken met kunstbloemen: Anja geeft tips & inspiratie
Share
Een hoge vaas in huis is een echte blikvanger. Maar ja... hoe zorg er ervoor dat zo'n vaas ook écht tot zijn recht komt? Veel mensen vragen Anja, bloemist en eigenaar van Anja Bloementrends, hoe je nu het beste een hoge vaas opmaakt met kunstbloemen zonder dat het rommelig of onnatuurlijk oogt. Met haar jarenlange ervaring en kennis van de laatste bloementrends deelt ze graag haar beste tips. En ja, dat doet ze altijd met enthousiasme en een vleugje humor.
In deze blog laat Anja zien hoe je een vaas opmaakt met kunstbloemen, welke vaas het meest geschikt is en hoe je grote takken in een vaas kan stylen. Wil je liever directe, persoonlijke hulp van Anja? Dan ben je altijd welkom om langs te komen in de winkel, of kan je meedoen aan een workshop!
Waarom de hoogte van de vaas allesbepalend is
Volgens Anja begint een goede styling altijd bij de basis. Bij een hoge vaas opmaken met kunstbloemen draait alles om de juiste verhouding. De hoogte van de bloemen moet passen bij de vaas.
De vuistregel is simpel: de bloemen zijn minimaal even hoog als de vaas, of nog wat hoger.
Wanneer je een vaas met kunstbloemen en takken te laag opmaakt, oogt het geheel uit balans. Een hoge vaas vraagt om lengte, dus je gaat de hoogte in. Dit geldt zoel voor bloemen als voor grote takken in een vaas.

Welke vaas voor kunstbloemen kies je?
Niet elke vaas is even goed geschikt als vaas voor kunstbloemen. Anja adviseert om goed te kijken naar de vorm en opening:
- Kies een vaas met een smalle opening, zodat bloemen niet openvallen
- Ga bij voorkeur voor een langwerpige ronde vaas
- Een dichte vaas werkt het mooist; zo zie je geen stelen zoals in een doorzichtige vaas
Een goed gekozen vaas voor kunstbloemen zorgt ervoor dat je vaas met nepbloemen luxe uitstraalt op een rustige, maar levendige manier. In de winkel van Anja Bloementrend helpt het team klanten hier dagelijks bij met persoonlijk advies.
Zo style je grote takken in vaas
Grote takken in een vaas zijn enorm populair. Ze geven hoogte, structuur en een natuurlijk uitstraling. Anja deelt haar geheime tip over de lengte van de takken:
"Ik knip ze bijna nooit af, maar buig de onderkant om en plak deze af met tape."
Zo kun je grote takken voor in een vaas aanpassen zonder ze te beschadigen. Bovendien zijn ze later opnieuw te gebruiken in een andere styling. Alleen bij een glazen vaas, of als het echt niet anders kan, knipt Anja de steel af.
Voor grote takken in een vaas geldt: gebruik altijd een lange, hoge vaas. Dat versterkt het lijnenspel en houdt het geheel in balans.

Vaas met kunstbloemen en takken combineren
Een vaas met kunstbloemen en takken oogt natuurlijker dan alleen een boeket met zijden bloemen. Anja werkt altijd in lagen:
- Groene takken vormen de basis
- Bloemen worden erdoorheen en eromheen geschikt
- Verschillende hoogtes zorgen voor dynamiek
Door deze aanpak lijkt het net alsof je een vaas opmaken met kunstbloemen uit je duim zuigt, terwijl er juist goed is nagedacht over vorm en verdeling. Dit is precies het vakmanschap waar Anja Bloementrends om bekendstaat.



Bijna echte takken in vaas zonder water
Wil je takken in een vaas zonder water? Dan raadt Anja zijden bloemen en takken van Silk-ka aan. Deze zijn nauwelijks van echt te onderscheiden, zijn van hoogwaardige kwaliteit en blijven altijd mooi.
Een vaas met nepbloemen of takken zonder water is ideaal voor:
- Drukke huishoudens
- Kantoren en winkels
- Mensen die sfeer willen, maar geen onderhoud
"Takken in een vaas zonder water zijn echt zorgeloos," zegt Anja. "Je zet ze neer en klaar is Kees."
Trends volgens Anja Bloementrends
Als trendbewuste bloemist ziet Anja duidelijk voorkeuren terug in haar winkel:
- Hoge vazen met minimale styling
- Veel groen en natuurlijke tinten
- Een combinatie van bloemen en grote takken in een vaas
- Rustige kleuren voor een tijdloos interieur
Maar het belangrijkste is dat een boeket helemaal in jouw smaak en stijl is samengesteld. Voor persoonlijk advies denkt het team van Anja Bloementrends graag met je mee om een passende vaas met kunstbloemen en takken samen te stellen.
Workshop hoge vaas opmaken met kunstbloemen
Wil je zelf leren hoe je een hoge vaas opmaakt met kunstbloemen? Anja organiseert af en toe een workshop waarin je stap voor stap leert hoe je een vaas professioneel stylet.
Je kunt je eigen vaas meenemen of er één uit de winkel kiezen. Tijdens de workshop deelt Anja haar kennis, tips en praktische trucs, zodat je tijdens de sessie een eigen zijden boeket kan opmaken in jouw stijl.
Komende workshop(s):
- Woensdag 11 februari 2026: €85 basis zijden boeket inclusief koffie of thee met wat lekkers.
Meld je aan via info@anjabloementrends.nl of in de winkel.
Persoonlijke service en styling op maat
Naast de verkoop van bloemen en vazen biedt Anja Bloementrends ook bezorging, abonnementen en styling op locatie. Deze diensten maken zichtbaar waar het merk voor staat: persoonlijke aandacht, kwaliteit en service.
Of je nu een vaas opmaakt met kunstbloemen, zoekt naar grote takken voor in een vaas of advies wilt over een complete inrichting, bij Anja ben je in goede handen.